Contributor | Chris Townsend | |
---|---|---|
Gender | Male | |
Functions | Performer | |
Events | ||
| ||
Musician, Bass
Various
|
||
Andrea Aloise - Performer
Oren Ambarchi - Musician, Guitarist
Jason Andean - Technician
Laura Anthony - Technician
Robbie Avenaim - Musician, Drummer
Igal Babluki - Performer
Craig Baker - Performer
Gary Bradbury - Composer
James Brown - Sound Composer
Trevor Brown - Prompt
Gerardo Rodriguez Bruzzesi - Performer
Gary Butler - Performer
Boni Cairncross - Technician
Elizabeth Campbell - Performer
Francesca Cathie - Technician
Aaron Clarke - Technical Manager
Philipa Clement-Levin - Technician
Marcelo Dalesio Severo - Performer
Bec Dean - Curator
Sue deGennaro - Performer
Jim Denley - Musician, Saxophonist
Daniel Dinnen - Performer
Louise Dique - Director
Ari Ehrlich - Performer
Megan Elliot - Writer
Tristan Ellis-Windsor - Production Manager
Eden Falk - Various
Emiline Forster - Various
Isaac Gallagher - Technician
Janine Garrier - Performer
Karen Gee - Performer
Renee Goodman - Costume Designer
Cameron Gregory - Musician, Percussionist
Claire Hague - Performer
Kirsty Hawkes - Researcher
Brett Heath - Performer
Nikki Heywood - Performer
Edward Horne - Technician
Catherine Hourihan - Director, Performer, Producer
Sheridan Humphries - Performer
Moira Hunt - Performer
Steve Hunter - Composer
Stuart Hunter - Musician, Keyboardist
Clynton Jones - Technical Manager
Victoria Karozis - Performer
Beth Kayes - Performer
Adam Kennedy - Technician
Susan Kennedy - Performer
Brian Keogh - Performer
Jeff Khan - Curator
Allan Kilby - Various
Bruno Koenig - Composer
Anna Kortschak - Performer
Suhandi Kosasih - Composer
Susan Krajnik - Various
Robert Laurie - Performer
Morgan Lewis - Director, Performer
James Lieutenant - Various
Madeleine Litchfield - Technician
Heidrun Lohr - Photographer
Carmen Lysiac - Performer
Jemma MacDonald - Technician
Joel Markham - Performer
Stefan Markworth - Performer
Rowan McDonald - Technician
Susan McInerney - Performer
Amy McMurtrie - Various
Georgie Meagher - Producer
Charu Menon - Technician
Morag Mirankar - Technician
Katia Molino - Performer
Scott Moon - Performer
Hot Banana Morgan - Performer
Janice Muller - Performer
Pete Nettell - Performer
Leah Newman - Graphic Designer
Odilia Ng - Technician, Various
Patricia Niven - Photographer
Markela Panegyres - Technician
Simone Paterson - Performer
Julianne Pierce - Production Manager
Sally Pittman - Technician, Various
Elizabeth Prestney - Technician
Gail Priest - Performer
Paul Raeburn - Photographer
Guilia Revolo - Technician
Jeremy Rice - Performer
Sonia Ryan - Performer
Christina Schmidt - Performer
Kate Sheldon - Technician
Leisa Shelton - Devisor, Director
Jeremy Skellern - Technician
Ivan Smith Romero - Technician
Yuji Sone - Performer
Alexandra Souvlis - Performer, Writer
Felicity Steel - Performer
Jeff Stein - Performer
Misako Sugiyama - Performer
Sally Sussman - Outside Eye
Mark Swartz - Technician
Teresa Swirski - Director, Performer
Mary Szental - Performer
Alicia Talbot - Performer
Stephanie Tatzenko - Various
Luke Tebbutt - Performer, Writer
Annette Tesoriero - Performer
Kate Vassallo - Various
Amelia Wallin - Various
James Whitington - Director, Producer
Danielle Wiessner - Producer, Assistant
Tom Wilcox - Technician
Niki Williams - Performer
Nicholas Wishart - Performer, Sound Artist
Lia Wittig - Various
Julian Woods - Various
Monica Wulff - Performer
John Zorn - Composer
|
||
The Performance Space
Australia Council for the Arts
Clan Analogue
NSW Ministry for the Arts
System-X
|
||
Identifier | 421466 |
Provide feedback on Chris Townsend