Contributor | Eva Woodbrook | |
---|---|---|
Gender | Female | |
Functions | ||
Events | ||
| ||
Properties Master / Mistress
Stage Manager
|
||
Kane Allan - Follow Spot Operator
Madeline Allan - Lighting Operator / Technician
Elizabeth Anderson - Follow Spot Operator
Pramila Arumugam - Production Coordinator
Daniel Assetta - Actor
Bradley Barrack - Company Manager
John Barrett - Musician
Dave Beck - Musician
Ian Bell - Musician
Roger Berlind - Producer
Nyk Bielak - Actor
Ryan Bondy - Actor
Georgia Boreham - Sound Operator / Engineer
Stephen Borg - Dresser
Blake Bowden - Actor
Graham Bowen - Choreographer
Andrew Broadbent - Actor
Duncan Brown - Musician, Bass
Eli Bush - Producer
Lachlan Cameron - Flyman
Rob Canning - Mechanist
Trish Carlon - Producer
Michael Chewter - Musician, Drummer
Drew Cipollone - Stage Manager
Laura Cochrane (Manning) - Producer
Randy Cohen - Musical Programmer
James Cole - Stage Manager
Dale Cook - Flyman
Robert Cuddon - Lighting Designer
Steve Danielsen - Actor
Wim De Souza - Costume Assistant
Carol de Winters - Dresser
Scott M Delman - Producer
Emma Delmenico-Smith - Choreographer
Kellie Dickerson - Musical Director
Jean Doumanian - Producer
David Dudek - Flyman
Camile Eanga-Selenge - Actor
John Fairhall - Rigger
Cameron Flint - Technical Director
Harry Flitcroft - Company Manager
Donell James Foreman - Actor
Lewis Francis - Actor
John Frost - Producer
Roy Furman - Producer
Carrie Gardner - Casting Director
Anne Garefino - Producer
Jacob Gibson - Stage Manager
David Greasley - Sound Designer
Edward Grey - Actor
Louise Hall (Daley) - Sound Operator / Engineer
Jayme-Lee Hanekom - Actor
Jacklyn Hanson - Costume Maintenance
Anthony Harkin - Actor
Tanith Harley - Properties Master / Mistress
Tim Hartwig - Musician
Phyre Hawkins - Actor
Bernadette Hayes - General Manager
James Henry - Mechanist
Larry Hochman - Orchestrator
Fabian Holford - Dresser
Antwaun Holley - Actor
Matt Holly - Actor
A J Holmes - Actor
Craig Hood - Automation
Ashlee Hood (Wohling) - Lighting Operator / Technician
Kiel Hummel - Dresser
Todd Jacobsson - Actor
Jay James-Moody - Actor
Tyson Jennette - Actor
Clare Kahn - Musician, Cellist
Glen Kelly - Musical Arranger
James Kempster - Musician
Martin Kinnane - Lighting Designer
Tom Kitt - Composer
Bert LaBonté - Actor
Malcolm Lamb - Technical Manager
Russell Leonard - Mechanist
Justin Lonesome - Actor
Robert Lopez - Music and Lyrics, Playwright
Brian MacDevitt - Lighting Designer
Emily MacDonald - Company Manager
Scott Madden - Lighting Operator / Technician
Daniel Maher - Musician, Guitarist
Mitchell Mahony - Actor
Loredo Malcolm - Actor
Dora Maria - Musician, Violinist
Alice Marklew - Company Manager
Cian McCarthy - Musical Supervisor
Stephanie P McClelland - Producer
Frank McCullough - Set Designer
Rachel McCutchen - Stage Manager
Kieran McGrath - Actor
Mark McGrath - Mechanist
Patrick McMullin - Musician
Kevin Morris - Producer
Josh Mulheran - Actor
Sharna Murphy - Mechanist
Pip Mushin - Director
Sharee Nash - Movement Director
David Newdick - Musician
Zahra Newman - Actor
Casey Nicholaw - Choreographer, Director
Natalie O'Donnell - Actor
Kiane O'Farrell - Actor
Liz O'Toole - Wardrobe Master / Mistress
Maddison Ohl - Technician
Stephen Oremus - Musical Arranger, Musical Supervisor, Orchestrator
Matthew Pachtman - Costume Designer
Morgan Palmer - Actor
Trey Parker - Director, Music and Lyrics, Playwright
Scott Pask - Set Designer
Joe Petrolo - Musical Programmer
Jon B Platt - Producer
Adrian Portell - Musical Director
Chris Pratt - Sound Operator / Engineer
Ben Prudhoe-Zdzieblo - Producer
Darylin Ramondo - Director, Producer
Trent Ramsay - Follow Spot Operator
Alex Rathgeber - Actor
Nick Ravenswood - Flyman
Keith Reese - Set and/or Property Maker
Billy Roache - Costume Designer
Clay Roberts - Actor
Elenoa Rokobaro - Actor
Brian Ronan - Sound Designer
Toby Rosengarten - Production Coordinator, Stage Manager
Ann Roth - Costume Designer
Kevin Roughana - Dresser
Scott Rudin - Producer
Joshua Russell - Actor
Lauren Schmidt - Stage Manager
Ryan Sheppard - Actor
Julianne Sisinni - Stage Manager, Assistant
Alistair Smith - Conductor, Musical Director
CoCo Smith - Actor
Sonja Smuk - Dresser
Cody Spencer - Sound Designer
Timothy Springs - Actor
Andrew Starr - Set and/or Property Maker
Lisa Stockdale - Follow Spot Operator
Matt Stone - Music and Lyrics, Playwright
Cessalee Stovall - Actor
Tigist Strode - Actor
Ryan Sturgeon - Lighting Operator / Technician
Gavan Swift - Lighting Designer
Augustin Aziz Tchantcho - Actor
Roy Theaker - Musician
Stuart Thompson - Producer
David Tonion - Sound Designer
Simon Toomer - Lighting Designer
Benjamin Travis - Lighting Designer
Teddy Trice - Actor
Brent Trotter - Actor
David Turner - General Manager
Kay Vandenberg - Costume Maintenance
Brinie Wallace - Actor
Erin Waller - Stage Manager, Assistant
Jennifer Werner - Director
Jamaal Wilson - Actor
Rowan Witt - Actor
Brian Yorkey - Book and Lyrics
Marco Zeilinger - Mechanist
|
||
Doorstep Arts
Hayes Theatre Co
Important Musicals
Sonia Friedman Productions
The Gordon Frost Organisation
|
||
Identifier | 473477 |
Provide feedback on Eva Woodbrook